Menü Kapat

Led Tabela Nedir

Led Tabela Nedir

Reklamcılık sektöründe giderek yaygınlaşan tabela tiplerinden bir tanesi olan P10 Led panel yapımı oldukça dikkat istemektedir. Panel sistemleri, çok daha uygun fiyatlarda olmasının yanı sıra aynı zamanda dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Özellikle kabalık ve yoğun caddelerde kullanımı çok daha büyük fayda sağlamaktadır. Klasik tabela sistemlerine göre çok daha uzun ömürlü olması da sağlanılan hizmet kalitesini ortaya koymaktadır. Sınırsız şekilde kullanım olanağı sunması da oldukça önemli bir avantajdır. Kurumsal olarak kullanılması durumunda firmaya ait bilgiler ya da ürüne ait özellikler bilgisayar üzerinden girilerek yansıtılmaktadır.

Yapılacak yazı sistemlerinde animasyon kullanımı da mümkün olmaktadır. Bu durumda reklam amaçlı kullanılan panelin çok daha ilgi çekici olmasını beraberinde getirmektedir. Mağazalarında kullanmak isteyen kişilerinde kampanyalarda bahsetmesi Led panelyapımı üzerinden mümkündür. Böylelikle önemli bir müşteri kitlesinin elde edilmesiyle maddi kazançta sağlanmaktadır. İki adet data giriş ve çıkış bölümü ile birlikte bir adet elektrik güç girişi bulunan P10 LED panellerin boyutları da istenildiği şekillerde ayarlanabilmektedir. P10 LED paneller içindeki bağlantılar yukarı ve sağ doğru dizme şeklinde olmaktadır. Kartta bulunan HUB12 portlarının sayısı kadar bir LED tabela yapılabilmektedir. Çift renkli bağlantı işlemlerinde ise mutlaka port girişleri HUB08 olmalıdır.

Daha sonrasında kontrol işlemleri yapılarak P10 işaretlenmektedir. Tek bir panel için genişlik 32 ve yükseklik 16 yeterlidir. Ancak yan yana olmak kaydıyla iki panel kullanılacaksa genişlik 64 olmalıdır. Beş parçadan oluşan yazılım ekranın kontrolü ise basittir. Araç alanı bölümünden istenilen yazı ve animasyonların eklenmesi yapılmaktadır. Ayarlama bölümünden ise zaman ve sistem işleyişi belirlenmektedir. Kullanılması istenen LED modül sayısına göre de ölçülendirme de burada olmaktadır.