Menü Kapat

Led Tabela Arızaları

Led tabela seçeneklerinde en çok tercih edilen P10 panel reklamınızın görüntüsü kalitesini daha iyi yansıtmaktadır. İki led arasındaki boşluğun 10mm olması yazıların daha net görünmesi açısından önemlidir. Genellikle led tabela seçeneklerinde bu tabelalar daha ön plana çıkmaktadır. Reklamınızın kaliteli bir şekilde müşterilere yansıtılması başarı oranınızı dahi etkilemektedir. Gece ve gündüz fark etmeksizin reklamınızın görüntülenmesini istiyorsanız bu panel üzerine hazırlanmış olanı seçmelisiniz. Aynı zamanda müdahale ederek güncel hizmetiniz ve ürünlerinizi panele uygulayabilirsiniz. Dilediğiniz ölçülere göre sipariş vereceğiniz P10 led panel, reklamınızın başarılı olmasında önemli bir etkiye sahiptir. Tabelalarda yazı boyutları, geçiş efektleri, yazı stilinize kadar rahatlıkla müdahale edip değiştireceğiniz bu paneller kullanım açısından oldukça kolaydır. Aynı zamanda hava koşullarından etkilenmeyip temizliği için su kullanabilirsiniz.

Led ekran sistemlerinde oluşabilecek başlıca arızaları sıralamak gerekirse led panel kararması
Diğer led paneller normal calışıyor ve içlerinden bazıları ışık vermiyorsa

 1. Işık vermeyen led panele giden elektrik kablolarını kontrol edin
 2. Led paneller arasındaki veri dağılımını sağlayan data kablolarını ve data başlıklarını kontrol edin ve mutlaka yenisi ile değiştirin.
 3. Led kontrol kartını kontrol edin
 4. Led adaptör yani güç kaynağını kontrol edin

sonuç: 4 adet çözümü test ettikten sonra eğer hala led panel çalışmıyorsa led panel arıza yapmış demektir. led paneli yenisi ile değiştirin.

Çoklu Led Panel Kararması

Yan yana üst üste veya alt alta birden çok panelin ayın anda ışık vermiyorsa

 1. led adaptöre giden 220v elektrik kablolarını kontrol edin
 2. led adaptörden 5v elektrik kablolarını kontrol edin
 3. RJ45 kablosunu kontrol edin mutlaka yenisi ile değiştirin.
 4. Alıcı kartı yani receiving kontrol kartını kontrol edin ve mutlaka yenisi ile test edin

Ölü Piksel

Led cip bozuk yada lehim bağlantısında hata olduğunda led panel üzerindeki bir yada daha fazla piksel ışık vermiyorsa

 1. Ledpanel üzerindeki ölü piksel olarak belirlediğimiz pikselin değişmesi gerekir (bu işlem leğim bilgisi ve ustalık gerektiren bir işlemdir).
 2. Led üzerindeki ölü pikselin cipini değiştirmek gerekir (bu işlem PCB bağlantı bilgisi gerektiren bir işlemdir).

Led Ekran Komple Kararması

Led ekran acık durumda hiç ışık yanmıyor ve görüntü gelmiyorsa

 1. Led ekrana 220v elektriğin bağlı olup olmadığını kontrol ediniz.
 2. RJ45 kablosunu kontrol edin
 3. Alıcı kartı(receivingcar) kontrol edin ve yenisi ile değiştirin
 4. PC den gelen DVI ,VGA ve HDMI kablo bağlantılarını konrol edin

Led Ekran görüntüsünde bölünme

 1. Bu sorun programsal bir sorun olup led ekrana yeniden program yüklemek gerekebilir.

Led Ekran ışık güçü

Led ekran sistemleriniz çok sönük yada çok parlak yanıyorsa

 1. Led denetleyici yazılımınız dan parlaklık ayarlarını kontrol ediniz.
 2. Led panel ışık değerlerini kontrol ediniz.
 3. Led ekran dış ortamda kullanılıyorsa parlaklık sensörü kullanılmış olabilir. led ekran üretici firmanızdan ögreniniz.

Led Ekran Elektrik Kablo Yanıkları

Led paneller arasında elektrik akımını sağlayan kablolar yanıyorsa

 1. B ir 220 v elektrik hattı üzerinden 4 ile 7 adet led panel ile bağlantı oluşturulmalıdır. Eğer bu değerlerin üzerine çıkılır ise elektrik kabloları ısınır ve yanar ,led panel sayısını azaltmanız gerekir.

Dayanıklılık bakımından da bir hayli iddialı olan bu paneller beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamaktadır. Işık özellikli olması sebebiyle de etrafınızdaki müşteriler tarafından rahatlıkla biline bilirsiniz.
Reklam yöntemleri arasında en etkili olanı her zaman görsel özellikte olanıdır. Bu nedenle de P10 led panel kırmızı seçeneği de dikkat çekme hususunda başarılıdır. Akıllarda kalan bir reklam yöntemi isterseniz bu yöntemi mutlaka tercih etmelisiniz. Kırmızı her alanda hatıralarda kalan ve dikkat çeken bir renktir. Tabelalarda da bu renk her zaman ön plandadır. Basit bir bilgisayar programı ile müdahale edeceğiniz bilgileriniz sürekli güncel olup daha fazla dikkat çekebilir. Kaliteli bir reklam yöntemi arayışına girdiğinizde alternatif sırada bu tabelalar almalıdır. Hem ekonomik hem de enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kurumsal kimliğinizi daha ön plana çıkarmayı planladığınız zaman led tabela yöntemi aklınıza gelmelidir. Bu tabelalar reklamınızı daha kaliteli ve hızlı yapmanız hususunda etkilidir. Tabelalar arasında özellikle kayan yazı özellikte olanlar başarılı tanıtım yapmanızı sağlayan yöntemdir. Tabelaların sürekli reklamınızı yapması birçok müşteri kitlesine hitap etmeniz açısından fayda sağlar. Tabelaları iş yerlerinizin girişine astığınız takdirde etraftan geçen kişilerin dikkatini daha rahat çekebilirsiniz. Panellerin arasında en dayanıklı olan rgb led panel uzun süreli kullanım ile firmanızı kara geçirebilir. Herhangi bir hava muhalefetinden etkilenmeden uzun yıllar boyunca herhangi bir arıza çıkarmadan kullanma imkanınız vardır. Araştırıp da karar vermek her zaman bütçenize fayda sağlar.